نسخه آزمایشی سایت جدید
مقالات سایت
انتخاب گروه :
جک پالت چیست?|تسهیل ماشین صنعت
۱۶ / ۱۱ / ۱۳۹۶
فایل پیوست : ندارد

جک پالت چیست و چه عملکردی دارد؟

در دنیای امروزی کم تر انبار و کارخانه ای وجود دارد که از چند جک پالت برای جابه جایی پالت های خود استفاده نکند.اما شاید افرادی وجود داشته باشند که با این دستگاه برای استفاده در انبارهای خود آگاهی نداشته باشند.در ادامه می خواهم توضیحاتی درباره جک پالت و یا پالت تراک را برای شما بدهم.
جک پالت به صورت یک چرخ دستی برای بلند کردن و جابه جایی پالت استفاده می شود.شاخک های این دستگاه زیر پالت یا بار قرار می گیرد و سپس از دسته برای بالابردن و پایین آوردن جک پالت استفاده می کنیم.
جک پالت بر اساس نوع استفاده و کاربرد انواع مختلفی دارد که در زیر به معرفی آن ها می پردازم  که با کلیک بر روی هر کدام به صفحه آن دستگاه خاص هدایت می شوید:
جک پالت استاندارد با ظرفیت 500 کیلوگرم الی 5 تن
جک پالت ضد زنگ
جک پالت توزین دار
جک پالت خاص
جک پالت با ارتفاع بالابری بالا
در زیر تصاویری مشاهده می کنید که می توانید نحوه استفاده مرحله به مرحله از جک پالت را در آن مشاهده کنید:
آموزش کار با جک پالت-مرحله 1
آموزش کار با جک پالت-مرحله 2
آموزش کار با جک پالت- مرحله 3
آموزش کار با جک پالت- مرحله 4
آموزش کار با جک پالت- مرحله 5
آموزش کار با جک پالت- مرحله 6
به طور کلی بر روی جک پالت اهرمی موجود است که بالارفتن و پایین آمدن شاخک ها را توسط آن می توانیم تعیین کنیم.حالت وسط حالت معمولی است و بالا و پایین زدن این اهرم هر کدام بالا و پایین رفتن شاخک ها را تعیین می کند.
حداکثر ارتفاع این جک پالت ها 20 سانتی متر می باشد در حدی که به زیر پالت برود و  بتوانیم آن را جابه جا کنیم.
درواقع جک پالت از یک پمپ هیدرولیک برای بالابردن و پایین آوردن شاخک ها استفاده می کند،روغن پمپ هیدرولیک یکی از نکات مهمی است که باید بعد از خرید دستگاه به آن توجه کنیم.ما مقاله در مورد تعویض روغن پمپ هیدرولیک جک پالت قرار دادیم تا شما بتوانید به راحتی این کار را انجام دهید.