نسخه آزمایشی سایت جدید
مقالات سایت
انتخاب گروه :
مواردی که برای خرید جک پالت باید در نظر گرفت؟|TMS
۲۴ / ۱۱ / ۱۳۹۶
فایل پیوست : ندارد
میانبر برای دسترسی به صفحه مقالات در سایت تسهیل ماشین صنعت میانبر بری دسترسی به محصولات ما در سایت تسهیل ماشین صنعت

مواردی که باید برای خرید جک پالت در نظر بگیرید؟

پالت تراک ابزاری اساسی در هر فرآیند تدارکات ، تسهیل حمل و نقل کالا در انبارها ، بارگیری وسایل حمل و نقل و دریافت کالا است. تهیه جک پالت مناسب تفاوت چشمگیری در کارایی تجارت شما و بهبود سلامت و ایمنی کارکنان شما ایجاد می کند. اولین چیزی که باید در نظر بگیرید هدف اصلی جک پالت و اینکه نیاز خاص شما برای تهیه این دستگاه. سپس شما باید اندازه و وزن متوسط بارهای مورد نیاز را محاسبه کنید و در نهایت به شما این امکان را می دهد تا بهترین پالت تراک را برای نیاز خود خریداری کنید. در اینجا برخی از مهمترین ویژگی هایی که باید در نظر گرفته شود آورده شده است.

نوع عملکرد جک پالت


انواع مختلفی از جک پالت وجود دارد ، که برای تمام اندازه های پالت تهیه می شود. در ادامه به انواع جک پالت اشاره ای می شود

1. جک پالت دستی استاندارد

جک پالت استاندارد حداکثر 20 سانتی متر ارتفاع از زمین دارد تا برای قرار دادن شاخک ها در زیر پالت استفاده شود. انواع طول چنگال و ظرفیت بار در این نوع موجود است. اگر به دنبال یک پالت تراک برای حمل و نقل روزانه در یک محیط انبار هستید ، این نوع جک پالت احتمالاً پاسخگوی نیازهای شما خواهد بود.

2. جک پالت خاص

این  دسته شامل جک پالت ناهموار زمینی است که برای استفاده در فضای باز در سایت های ساختمانی ، مزارع و غیره برای مقابله با ناهمواری ها طراحی شده اند. جک پالت چاپگر برای استفاده با پالت های نیم سایز متداول در صنعت چاپ طراحی شده اند. جک پالت کم ارتفاع  مورد استفاده قرار می گیرد برای قرار گرفتن در زیر پالت هایی که پایین تر از سطح زمین هستند. و پالت تراک دستی از جنس استنلس استیل یا گالوانیزه برای استفاده در محیط های دارویی،غذایی و ... استفاده می شود.

3. جک پالت برقی

جک پالت برقی نسبت به جک پالت دستی استاندارد به تلاش کمتری از اپراتور نیاز دارد. مکانیزم های بالابر و حرکتی به صورت الکترونیکی کنترل می شود. مدل های با ظرفیت بیشتر، بار بیشتری را نسبت به دستی می توانند تحمل کنند.

4. جک پالت با ارتفاع بالابری بالا

جک پالت بالابر بلند (که به آنها جک پالت قیچی نیز گفته می شود) برای بارگیری استفاده می شود و تا ارتفاع 80 سانتی متر بالا می رود . مکانیزم بالابر قیچی پالت ها را تا ارتفاع کار ارگونومیک تر بالا می برد.

5. جک پالت ترازودار

با استفاده از این نوع دستگاه ها وزن دقیق پالت قبل از جابه جایی را می توانید بر روی مانیتور مخصوص دستگاه مشاهده کنید.

اندازه

یکی از مهمترین مواردی که باید از آن آگاه باشید ، اندازه پالتهایی است که معمولاً در انبار شما استفاده می شود. اندازه استاندارد پالت 1200*1000 میلی متر است. برای جا دادن این نوع پالت ها به یک جک پالت پهن با عرض  685 میلی متر نیاز دارید. با این حال ، پالت های 1200*800 میلی متر هم هستند که بسیار معمول است. برای جابه جایی این نوع پالت ها از نوع جک پالت شاخک استاندارد با عرض 55 میلی متر می توانید استفاده کنید. هر دو نوع پالت با شاخک دارای طول استاندارد 1150  میلی متر مطابقت دارند.

چرخ ها

نایلون
نایلون کاملاً سخت پوشیده شده و ایده ای برای استفاده در بارهای سنگین و در کفهای سخت است. این مقاومت در برابر غلتک پایین در کفهای صاف ، جابجایی بارها را آسان می کند و اثری از خود برجای نمی گذارد. با این وجود چرخ های نایلونی می توانند در کف های ناهموار پر سر و صدا باشند.
پلی اورتان
چرخ های PU به خوبی برای کفهای دارای خاک اره یا شن مناسب هستند زیرا اصطکاک اضافی به چرخ آسیب نمی رساند. آنها همچنین در کفهای ناهموار به آرامی و بی سر و صدا کار می کنند. پلی اورتان در برابر روغن ، چربی و مواد شیمیایی مقاوم است.
لاستیک
چرخ های لاستیکی حتی آرام تر از پلی اورتان هستند. آنها جاذب هستند و قدرت جذب خوبی دارند. با این وجود چرخ های لاستیکی برای بارهای سنگین مناسب نیستند.

وزن

چه ظرفیتی را نیاز دارید با پالت تراک خود جابه جا کنید؟
پالت یا بار شما حداکثر چه ظرفیتی دارد؟
آیا در آینده به ظرفیت بار شما اضافه می شود؟
ظرفیت اکثر جک پالت های دستی بین 500 تا 5000 کیلوگرم می باشد. جک پالت برقی معمولا دارای ظرفیت 2000 و 35000 و یا 1000 کیلوگرم می باشند. انتخاب نوع ظرفیت مناسب با کار شما از موارد مهمی است که باید به آن توجه کنید. زیرا جابه جایی ظرفیت بیشتر از حد مجاز باعث ایجاد صدمه به دستگاه شما می شود.
با تهیه جک پالت مناسب می توانید روند تدارکات خود را ساده کنید و از کارکنان در برابر صدمات ناشی از کار نادرست محافظت کنید. به خاطر داشته باشید که تضمین محصولی را که خریداری می کنید بررسی کنید تا مطمئن شوید که پالت تراک در برابر خواسته های شما ایستادگی می کند و ارزش خوبی برای تجارت شما فراهم می کند.

مقالات مرتبط:
مشخصات جک پالت را بشناسید
جک پالت دستی چیست؟
شرایط نگهداری جک پالت به چه صورتی است؟