نسخه آزمایشی سایت جدید
مقالات سایت
انتخاب گروه :
راهنمای لاستیک لیفتراک|تسهیل ماشین صنعت
۳۰ / ۲ / ۱۳۹۷
فایل پیوست : ندارد
میانبر برای دسترسی به صفحه مقالات در سایت تسهیل ماشین صنعت میانبر بری دسترسی به محصولات ما در سایت تسهیل ماشین صنعت

راهنمای لاستیک لیفتراک

بعد از توجه به این نکته مهم که چگونه لیفتراکی مناسب را برای کار خود انتخاب کنیم ،انتخاب نوع مناسب لاستیک برای لیفتراک از ویژگی های مهم قابل توجه می باشد.انواع مختلفی از چرخ های لیفتراک وجود دارد که رایج ترین آن ها توپر یا بادی می باشد.در صورت استفاده از لاستیک لیفتراک خوب،فشار در انتقال بار کاهش داده می شود.ایمنی و بهره وری در سوخت هم به طور قابل توجهی بهبود می یاید.
اندازه لاستیک در واقع باید بعد از محاسبه بار مورد نیاز، تصمیم گیری شود،به طور کلی توصیه ما به شما این است که تایری را انتخاب کنید که بار را با کمترین فشار حمل می کند.
شرایطی که لیفتراک کار می کند و چگونگی استفاده منظم از لیفتراک جزء مواردی است که در خصوص انتخاب لاستیک لیفتراک باید در نظر گرفته شود.
راهتمای لاستیک لیفتراک|لاستیک بادی|لاستیک توپر
در زیر به تعریف دو نوع از رایج ترین لاستیک های لیفتراک در بازار می پردازیم :

لاستیک توپر(solid) یا puncture proof :


امروزه رایج ترین لاستیک لیفتراک ،این نوع می باشد که همانند لاستیک بادی (pneumatic) می باشد با این تفاوت که پر از هوا نیست.پنچر نمی شود،تخت می باشد و دوامی طولانی دارد.در واقع برای استفاده در محیط داخلی و یا استفاده کم در فضای باز خوب می باشد،بالعکس برای محیط بیرون و سطوح ناهموار مناسب نمی باشد.
لاستیک بادی(pneumatic):
این نوع لاستیک شبیه به لاستیک کامیون می باشد،پر از هوا ضخیم و مقاوم در برابر سایش می باشد.این نوع از لاستیک ها طول عمر لیفتراک را افزایش می دهد و برای استفاده در سطوح ناهوار و خشن مناسب می باشد.
برای افزایش طول عمر لاستیک باید عادت های خوب رانندگی داشته باشید.از چرخش سریع،حرکت ناگهانی و یا شکست گردش جلوگیری کنید.با اجتناب از این عادات رانندگی طول عمر تایر را به طور قابل توجهی افزایش دهید.
نکته :از نگه داشتن لاستیک بیش از چند ماه جلوگیری کنید،برای نگهداری باید لاستیک ها در یک محیط تاریک،خنک و به دور از چربی/کثیفی و دور از موتورهای الکتریکی قرار بگیرند.

یک سوال مکرر درباره لاستیک ها :
چه مدت لاستیک های توپر در مقایسه با لاستیک های بادی دوام دارد؟
پاسخ:بسته به نوع استفاده،یک لاستیک توپر طول عمر بیشتری نسبت به لاستیک بادی دارد.معمولا می توانید 2-3 جفت از تایر بادی در برابر یک جفت تایر توپر استفاده کنید.