نسخه آزمایشی سایت جدید
مقالات سایت
انتخاب گروه :
نکات کاربردی نگه داری از لیفتراک
۶ / ۳ / ۱۳۹۷
فایل پیوست : ندارد

5 نکته کاربردی نگهداری از لیفتراک

لیفتراک ها تجهیزاتی ایده آل برای حمل بارهای سنگین در یک محیط صنعتی می باشد،بعد از این که با نکات انتخاب لیفتراکی مناسب برای محیط کاری خود آشنا شدیم ،باید به این نکته توجه کنیم که نگهداری از لیفتراک و داشتن برنامه ریزی در این باعث افزایش بهره وری می شود.
همانند هر ماشین دیگر،قطعات مکانیکی موجود در لیفتراک با استفاده مداوم از بین می رود.این مساله بیش تر مربوط به قطعات متحرک می شود.بنابراین نیاز به برنامه تعمیر و نگهداری لیفتراک بسیار ضروزی است.در زیر به 5 نکته مهم در این زمینه اشاره شده است :
1-تمامی قطعات متحرک را به خوبی روان کنید. این کار برای جلوگیری از اثرات مضر اصطحکاک مناسب می باشد،اطمینان حاصل کنید که تمامی اتصالات به صورت منظم روغن کاری می شود.
روغن کاری قطعات متحرک از نکات مهم است که باید به آن توجه کرد
2-سطح مایع را به صورت منظم چک کنید. مایع های مختلفی به موتور و سایر قسمت های لیفتراک کمک می کند تا به صورت موثر کار کند.این ها شامل مایع هیدرولیک،خنک کننده ها و روغن موتور می باشد.این مایع ها به صورت منظم بسته به این که چگونه از لیفتراک استفاده می کنید باید چک شود.
چک کردن روغن موتور و ... به صورت منظم باعث افزایش بهره وری از لیفتراک می شود.
3-لیفتراک باید دارای شارژ کامل و یا سوخت باشد. لیفتراک ها ممکن توسط باتری،پروپان مایع(LP)گاز،دیزل و یا بنزین کار کند.اگر دستگاه شما از باتری استفاده می کند اطمینان حاصل کنید که همیشه باطری کاملا شارژ شده است.هم چنین اگر از گاز یا سوخت استفاده می کند،مخزن آن همیشه پر باشد.
اطمینان حاصل کنید که شارژ یا سوخت دستگاه کامل باشد
4-به درجه ها در حال کار توجه کنید. درچه ها و چراغ ها در پنل دستگاه عملکرد مناسب و یا نامناسب دستگاه را نشان می دهد.زمانی که آن ها هر خطایی را نشان می دهند با توجه به آن ها می توانید از تعمیرات پر هزینه جلوگیری کنید.
توجه به درجه های پنل برای نگهداری از لیفتراک
5-لاستیک های لیفتراک را در وضعیت خوب نگه دارید. یکی دیگر از مواردی که باید روزانه بررسی شود لاستیک ها است.اگر از لاستیک های بادی استفاده می کنید اطمینان حاصل کنید که فشار هوا به درستی در آن حفظ شده است،در صورتی که توپر است اطمینان حاصل کنید که هیچ شکافی روی لاستیک نباشد.لاستیک نامناسب منجر به رانندگی نامتعادل و در نتیجه آسیب رساندن به بار می شود.
لاستیک ها را هر روز باید چک کنید تا رانندگی متعادلی داشته باشید
منبع : www.wikihow.com