تسهیل ماشین صنعت

جک پالت چیست

جک پالت(پالت تراک) چیست؟

جک پالت با نام های دیگری مانند “پالت تراک”، “پمپ پالت”،”لیفتراک دستی” و “پالت بر” نیز شناخته می شود. پالت تراک فرم بنیادی از لیفتراک می باشد که بهترین و ضروری ترین گزینه برای محیط انبار می باشد. وظیفه اصلی جک پالت جابه جایی پالت ها و بارهای پالت شده در انبار از محلی به محل دیگر می باشد. از مهم ترین مزایای دیگر استفاده از لیفتراک دستی افزایش کارایی می باشد، به این صورت که کار چندین اپراتور را یک نفر با یک جک پالت و با سرعت بالاتری می تواند انجام دهد.

جک پالت TMS

موارد کاربرد مختلف جک پالت

با این حال، انواع مختلفی از پالت تراک نیز وجود دارد که همگی مزایا و کاربردهای متفاوتی برای مصارف مختلف دارند.

به صورت کلی 4 دسته مهم از جک پالت ها را در زیر بررسی می کنیم:

جک پالت دستی:

نوع استاندارد پالت تراک می باشد که اپراتور به صورت دستی این دستگاه را مدیریت می کند و پالت قرار گرفته بر روی شاخک خای جک پالت را از محل مبدأ به محل مقصد منتقل می کند.

جک پالت برقی:

پالت تراک برقی سرعت بالاتری نسبت به جک پالت های دستی دارند و در بعضی از مدل ها اپراتور به راحتی می تواند بر روی جایگاه اپراتور ایستاده و داخل سالن حرکت کند.

جک پالت با ارتفاع بالا:

مدل های استاندارد هیچ ارتفاعی به پالت شما نمی دهند، اما این مدل تا 80 سانتی متر به پالت شما ارتفاع می دهد و هم چنین به عنوان میز بالابر قابل استفاده در انبار می باشد.

جک پالت ترازودار:

از جک پالت ترازودار برای نشان دادن وزن پالت یا بار قرار گرفته بر روی پالت بر می توانید استفاده کنید که در واقع همان جک پالت استاندارد را دارید به علاوه قابلیت نمایش بار بر روی دستگاه.

Share on facebook
Share on google
Share on linkedin
Share on facebook
Share on whatsapp

جک پالت های پر فروش:

مقالات مرتبط:

عضویت در خبرنامه تسهیل ماشین صنعت

اطلاع از جشنواره تخفیف ها و نمایشگاه های تی ام اس